Węzeł Świętego Maksymiliana znajduje się w partii wjazdowej do miasta Gdyni. Można powiedzieć, że są to wrota dla Gdyni, które stanowią jedną z części reprezentacyjnych Miasta. Dlatego też zaprojektowana szata  roślinna przybrała bardzo elegancki charakter dzięki temu, że zastosowano gatunki roślin o wysokich walorach estetycznych i skomponowano je w gustowne kompozycje. Elegancka „galanteria roślinna” w fazie kwitnienia występować będzie w tonacji bieli z domieszką różu i czerwieni, w białej tonacji zaprojektowano również rabatę różaną. Jesienią roślinne kompozycje przybiorą różne barwy „polskiej jesieni”.
Na niewielkim skwerku przy wyjeździe z tunelu zaprojektowano kolekcję niewielkich w formie drzew liściastych, bardzo ozdobnych, które - niczym ramką – objęte  zostały nasadzeniami drzew i krzewów iglastych. Dużo lekkości całemu założeniu nadają nasadzenia traw ozdobnych.
W projekcie przewidziano też zastosowanie pnączy, które są cennym materiałem roślinnym o dużych walorach estetycznych i wytwarzają dużą masę biologiczną.