Projektowany Park na Zboczu to teren o powierzchni 2,5 ha, zlokalizowany pomiędzy ulicami Struga, Łostowicką i Maryli na osiedlu Wzgórze Mickiewicza w Gdańsku i stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców osiedla Mickiewicza, jak również Siedlec oraz Suchanina.
 
Koncepcja inspirowana ogrodami Les Jardins Immaginaire w miejscowości Terrason w środkowej Francji przewiduje stworzenie stref dla użytkowników reprezentujących niemal wszystkie grupy wiekowe.
Na przyrodniczo atrakcyjnym terenie stoku południowego zaprojektowano przestrzenie sportowe (skatepark, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną typu orlik), place rekreacyjne z fontannami, miejsca do grillowania, parkingi rowerowe oraz tereny związane z kulturą (plac reprezentacyjny z pomnikiem Adama Mickiewicza, scenę amfiteatralną). Ponadto projekt wpisuje się w duże różnice terenu poprzez stworzenie zazielenionych tarasów widokowych z pergolami, licznych ścieżek i przejść tarasowych oraz amfiteatralnego ukształtowania niektórych sektorów.